Home » 184 Гірництво

184 Гірництво

Галузь знань – 18 Виробництво та технології.
Спеціальність – 184 Гірництво.
Освітня программа – Маркшейдерська справа.

_______Освітньо-кваліфікаційна характеристика молодшого спеціалістаосвітнього рівня – неповна вища освіта кваліфікації технік-маркшейдер.
______Фахівець підготовлений до роботи звідповідно до Класифікатора видів економічної діяльності ДК 009-96 та Класифікатора професій ДК 003-95 за класифікаційними угрупуваннями і професійними назвами робіт:
3117 – Технічні фахівці в галузі видобувної промисловості та металургії
3118 – Креслярі
3119 – Інші технічні фахівці в галузі фізичних наук та техніки

і може займати первинні посади:
технік-маркшейдер, технік-геодезист, технік-картограф, хронометражист на підземних роботах.

______Рівень підготовки фахівців відповідає сучасним вимогам вирішувати певні проблеми і задачі проектування, будівництва і експлуатації споруд, задачі соціальної діяльності.

______Фахівці зі спеціальності “Маркшейдерська справа” підготовлені для роботи на всіх підприємствах і в організаціях, де організована геодезична або маркшейдерська служба, в підрозділах проектних, проектно-конструкторських і науково-дослідних інститутів, в геологорозвідувальних організаціях, а також у виробничих відділах заводів, в будівельних організаціях (при будівництві метро, тунелів, інженерних споруд, залізниць та ін.), де потрібне геодезично-маркшейдерське обслуговування, незалежно від форми власності підприємств і організацій.

Вид діяльності або посада Зміст діяльності спеціаліста Структура діяльності по вирішенню завдань
Технік-маркшейдер Mаркшейдерське обслуговування підприємств метрострою Створення опорних геодезичних мереж на поверхні. Розбивка трас. Розбивка надшахтних споруд, спостереження за деформацією споруд.
Орієнтування підземної маркшейдерської основи.
Обчислювання геометричних елементів траси.
Роботи, які пов”язані з будівництвом стовбурів шахт, тунелів, станцій, ескалаторів. Роботи при спорудженні колій. Спостереження за деформацією підземних споруд. Контрольні вимірювання основних будівельних робіт.
Складання виконавчої документації.
Охорона навколишнього середовища.
Контрольні функції за безпечним веденням будівельних робіт в небезпечних зонах.
Технік-геодезист Участь в проектно-дослідних роботах і вишукуванні і проектуванні споруд Вивчення проектної документації. Проведення геодезичних зйомок місцевості. Складання топографічних планів, профілів. Проектування розміщення споруд, які підлягають будівництву. Збір даних для проектування штучних споруд.
Підготовка документації для винесення проектів в натуру.
Технік-геодезист Геодезичні роботи при промисловому та цивільному будівництві. Проведення геодезичних розбивок споруд та технологічного обладнання; контроль розмірів та висотних позначок в натурі; визначення обсягів земляних робіт; зйомка забудованої дільниці і складання планів споруд; участь в науково-дослідних роботах.
Технік-маркшейдер Маркшейдерські роботи при відкритій розробці корисних копалин Створення опорних зйомочних мереж на кар”єрах. Проведення зйомок. Складання маркшейдерських планів та розрізів кар”єру. Заміри видобутку корисних копалин. Маркшейдерське обслуговування буровибухових робіт, проходки траншей, розробка родовищ.
Технік-маркшейдер Маркшейдерське обслуговування геологорозвідувальних робіт Побудова опорних та зйомочних геодезичних мереж, проведення зйомок поверхні і складання топографічних планів; винесення в натуру проекту розвідувальних виробок; складання виконавчих креслень. Зйомка місць взяття проб, оголення гірських порід, елементів залягання пластів, неологічних порушень.
Складання документації, яка відображає форму та умови залягання корисних копалин.
Технік-топограф Виконання польових топографо-геодезичних робіт, складання графічної документації Побудова планово-висотної мережі.
Проведення зйомочних робіт.
Складання і оформлення планів та іншої графічної документації. Складання виконавчих креслень

______“Рушаємо під землю, щоб бути на висоті”
______Цей сучасний девіз – для тих, хто бажає стати класним в освоєнні, забудові та експлуатації підземних просторів. Ще наші далекі предки виконували геодезичні вимірювання на поверхні землі та в підземних умовах.

______Першими, при будь-якому будівництві, на будівельних майданчиках з’являються геодезисти. Вони обстежують місцевість, проводять необхідні вимірювання, складають топографічні плани і на основі цих відомостей розробляються проекти будівництва споруд.

______Далі для геодезиста починається другий етап роботи – розбивка контурів і осей споруд, контроль будівництва, а потім – спостереження за спорудами під час експлуатації. Таку саму роботу на поверхні землі і більш ускладнену роботу в підземних виробках при будівництві тунелів і метрополітенів виконують маркшейдери – штурмани підземних магістралей. Це з їх участю побудовані залізниці, гідротехнічні тунелі та тунелі метро.

______Спеціальність “Маркшейдерська справа” в коледжі заснована в 1976 році.
______Випускники коледжу працюють в різних галузях економіки, пов’язаних з будівництвом. Вони брали участь в будівництві тунелів на 3000-километровій Байкало-Амурській магістралі (загальна довжина тунелів більше 25 км), працюють при будівництві метро Києва, Дніпропетровська, Харкова, Москви, Торонто, Праги та у інших містах і країнах.

______Під час навчання студенти коледжу освоюють сучасну технологію, методику і принципи виконання маркшейдерських робіт, роботу з сучасними геодезичними приладами.

______Навчальну виробничу практику, технологічну і переддипломну практики всі студенти проходять на об’єктах ВАТ “Київметробуд” під керівництвом досвідчених фахівців-маркшейдерів, (більшість із керівників у минулому випускники нашого закладу).

______До керівництва дипломним проектуванням також залучаються провідні спеціалісти-маркшейдери. Після закінчення коледжу випускники працюють в метро будівельних, мостобудівельних, проектних, домобудівельних та інших організаціях будівельного напрямку.

______Випускники коледжу мають можливість вступу до вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівня акредитації на програми зі скороченим терміном підготовки за результатами фахових вступних іспитів.

Листопад 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Кві    
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30