Home » 133 Галузеве машинобудування

133 Галузеве машинобудування

Галузь знань – 13 Механічна інженерія.
Спеціальність – 133 Галузеве машинобудування.
Освітня програма – Експлуатація та ремонт підйомно-транспортних, будівельних, дорожних машин і обладнання (ПТБДМіО).

   Про спеціальність

_____Важко знайти більш широку технічну спеціальність, яка охоплювала б настільки різні по конструкції, принципу роботи та сфері застосування машини. Не буде перебільшенням твердження про те, що не існує підприємства в сфері матеріального виробництва, де б не використовувалася різні ПТБДМіО: вантажопідйомні крани, конвеєри, підйомники, бульдозери, екскаватори, навантажувачі, асфальтоукладальники, елеватори тощо. Дійсно, машинобудівний завод і морський порт, металургійний комбінат і залізнична станція, будівельна організація і хімічне підприємство, дорожньо-ремонтне управління і сільськогосподарське підприємство – ось лише невелика частина організацій, які виробляють або експлуатують тисячі одиниць ПТБДМіО.
_____Оскільки від застосування ПТБДМіО залежить рівень механізації, автоматизації або роботизації виробництва і, в кінцевому підсумку, його продуктивність і якість продукції, то потреба у фахівцях даного профілю зростає з кожним роком. Інтенсивність будівельно-монтажних, вантажно-розвантажувальних і транспортно-складських робіт постійно зростає. Підприємствам сьогодні потрібні фахівці з проектування, виробництва, технічної діагностики та експлуатації ПТБДМіО. А завтра, в зв’язку з неминучою модернізацією існуючих і будівництвом нових виробничих і інших об’єктів, фахівці з ПТБДМіО будуть ще більш затребувані.
_____Зрештою, на користь цього свідчить вся багатовікова історія людства: від будівництва Єгипетських пірамід, де застосовувалися найпростіші підйомні механізми, до стартових ракетних комплексів, де підйом і установку ракет здійснюють за допомогою комп’ютеризованих кранів-маніпуляторів; від підйомників, що піднімають книги з бібліотечних сховищ, до перевантажувальних машин реакторних цехів атомних станцій, за допомогою яких проводять заміну відпрацьованих тепловиділяючих елементів в атомних реакторах; від підйомної талі і навантажувача на складі до автоскладальних конвеєрів, металургійних і портальних кранів; від пасажирських ескалаторів метрополітену, ліфтів і шахтних підйомників до зернових елеваторів і сільськогосподарських зрошувальних систем; від підвісних канатних доріг до плавучих платформ для підйому суден; від роторних екскаваторів до промислових роботів і т.д.

 ____Наші випускники підготовлені для роботи:

 • Механіками (механік дільниці або механік ремонтної майстерні);
  • Майстрами (виробничої дільниці);
   • Техніками-технологами;
    • Техніками-конструкторами;

_____Наші випускники можуть продовжити навчання
_____Після закінчення коледжу та отримання спеціальності наші випускники мають право вступати до вищих навчальних закладів без складання ЗНО. Ось далеко неповний перелік університетів, у яких на сьогоднішній день успішно навчаються наші випускники:

 • Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського». Кафедра прикладної механіки (спеціальність – 131 Прикладна механіка, спеціалізація – Інженерія логістичних систем);
 • Київський національний університет будівництва і архітектури. Кафедра будівельних машин (спеціальність – 133 Галузеве машинобудування, спеціалізація – Підйомно-транспортні, дорожні, будівельні, меліоративні машини і обладнання);
 • Національний університет біоресурсів та природокористування України. Кафедра конструювання машин і обладнання (спеціальність – 133 Галузеве машинобудування, спеціалізація – Машини і засоби механізації сільськогосподарського виробництва);
 • Національний транспортний університет. Кафедра дорожніх машин (спеціальність – 133 Галузеве машинобудування, спеціалізація – Підйомно-транспортні, дорожні, будівельні, меліоративні машини і обладнання);
 • Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут». Кафедра підйомно-транспортних машин і обладнання (спеціальність – 133 Галузеве машинобудування, спеціалізація – Підйомно-транспортні, дорожні, будівельні, меліоративні машини і обладнання);
 • Харківський національний автомобільно-дорожній університет. Кафедра будівельних і дорожніх машин (спеціальність – 133 Галузеве машинобудування, спеціалізація – Підйомно-транспортні, дорожні, будівельні, меліоративні машини і обладнання). Кафедра автомобілів (спеціальність – 133 Галузеве машинобудування, спеціалізація – Автомобілебудування).
 • Східноукраїнський національний університет ім. Володимира Даля. Кафедра залізничного, автомобільного транспорту та підйомно-транспортних машин (спеціальність – 133 Галузеве машинобудування, спеціалізація – Підйомно-транспортні, дорожні, будівельні, меліоративні машини і обладнання);
 • Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна. Кафедра прикладної механіки та матеріалознавства (спеціальність – 133 Галузеве машинобудування, спеціалізація – Підйомно-транспортні, дорожні, будівельні, меліоративні машини і обладнання).

_____Запрошуємо до нас на спеціальність

_____Кожен з випускників шкіл ставить собі питання: яку вибрати професію, куди вступити для подальшого навчання?
_____В даний час, коли людство вступило в третє тисячоліття, коли в надзвичайно мінливому світі з’являються і зникають професії, швидко застарівають знання, доцільно отримати спеціальність, яка з одного боку була б широкою, затребуваною в максимально великій кількості сфер діяльності і дозволяла б працювати в різних галузях, а з іншого – була б «вічною», якій не загрожувало б забуття при черговому витку науково-технічного прогресу.
_____Таким чином, перш ніж зробити свій вибір, перевірте свою майбутню професію за наступними критеріями:

 • Час життя професії (професія повинна максимально довго зберігати свою затребуваність у суспільстві).
 • Залученість професії в сферу праці (професія повинна бути затребувана в максимально великій кількості сфер діяльності людини).
 • Прогноз соціального попиту (відсутність в осяжному майбутньому будь-яких обставин, які зведуть нанівець інтерес суспільства до цієї професії).

_____Безперечно, повністю відповідає зазначеним критеріям спеціальність 133 Галузеве машинобудування (Освітня програма – Експлуатація та ремонт підйомно-транспортних, будівельних, дорожніх машин і обладнання).

_____Завдяки отриманим знанням наші випускники, незалежно від місця роботи, стають професіоналами своєї справи і досягають успіху!

_____Запрошуємо випускників шкіл до нас на спеціальність та бажаємо успішного вступу до коледжу!

Листопад 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Кві    
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30